Leczenie bólu kolan pijawkami lekarskimi

Zmagasz się z bólem kolan? Próbowałeś już niemal wszystkiego? Maści i leki nie pomagają? Proponujmy inne, w stu procentach sprawdzone, rozwiązanie. Sięgnij po pijawki! Te, wydawać by się mogło, nie zbyt przyjazne stworzenia mają zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.

Ratunek na doskwierający ból kolan czyli pijawki lekarskie

Staw kolanowy jest największym, a zarazem jednym z najbardziej obciążonych stawów w naszym ciele. Ból kolana nie dotyka więc wyłącznie sportowców, czy osób starszych – może dopaść każdego z nas. Źródeł pochodzenia może być mnóstwo – od urazów mechanicznych, przez przeciążenia, a na zwyrodnieniach kończąc. Na ból kolan szczególnie narażone są też dzieci z wadami postawy, kobiety ciężarne i osoby pracujące fizycznie lub unikające aktywności. Długotrwały ból nie tylko powoduje uczucie dyskomfortu, ale może skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie i poruszanie się. Dlatego tak istotne jest, aby jak najszybciej się z nim uporać. W tym celu najlepiej sięgnąć po… pijawki. Podczas zabiegu w miejscu dolegliwości przywiera ona do ciała swojej ofiary i uwalnia ze swoich gruczołów ślinowych do krwiobiegu człowieka liczne substancje lecznicze. W przypadku bólu kolan najistotniejsza jest eglina, która ma działania przeciwzapalne. Pozostałe związki działają przede wszystkim przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. W efekcie ból szybko mija lub radykalnie znika. Jedna sesja trwa około godziny. Ilość zabiegów uzależniona jest oczywiście o stanu pacjenta. Efekty są jednak odczuwalne już po pierwszym.

To nie boli

Wiele osób uważa, że zabiegi z wykorzystaniem pijawek bolą. Nic bardziej mylnego! Moment przegryzienia skóry jest porównywany do zastrzyku albo ugryzienia komara. Głębokość przecięcia wynosi natomiast zaledwie ok. 1,5 mm. Na dodatek podczas zabiegu pijawki „wpuszczają” substancje znieczulające. Oczywiście przed podjęciem decyzji o takiej metodzie leczenia, należy dokładnie sprawdzić wybrany gabinet. Ważne, aby stosowane tam pijawki były pochodzenia laboratoryjnego i aby personel był wykwalifikowany – aby terapia była skuteczna trzeba przecież wiedzieć gdzie i ile pijawek można danej osobie przystawić. Warto również skonsultować się z lekarzem lub specjalistą hirudoterapii i dowiedzieć się o ewentualnych przeciwwskazaniach.

Z czego wynika pozytywny wpływ pijawek?

Pijawki swoje właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. Jest ich ponad 200! To właśnie dzięki nim radzą sobie z wieloma chorobami i dolegliwościami. Ba! Niejednokrotnie zdarza się, że leczą te stany chorobowe, o których pacjent nawet jeszcze nie wie! Dlatego też pijawki przez niektórych nazywane są mini laboratorium medycznym.