Hirudokosmetyka

Co to jest hirudokosmetyka?

Hirudokosmetyka – czyli w 100% naturalny i bezpieczny lifting skóry twarzy i dekoltu przy zastosowaniu leczniczych właściwości pijawek lekarskich, potocznie nazywany również maseczką z pijawek.

Właściwości lecznicze pijawek znane i wykorzystywane są od wieków. Hirudoterapia jest najpopularniejszą formą medycyny naturalnej, w szczególnie w sytuacjach, gdy medycyna konwencjonalna okazała się bezsilna.

Wydzielane przez pijawki hirudozwiązki bogate są w niezwykle odżywcze substancje takie jak:

– antyelastaza, która spowalnia proces starzenia się skóry oraz hamuje enzym rozkładający elastynę.

– kwas hialuronowy, który bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe. Jest głównym składnikiem kremów do skóry dojrzałej dla kobiet i mężczyzn.

– hormony sterydowe, które odpowiadają za młody wygląd skóry

– lipidy oraz kwasy fosfatydowe, które wzmacniają w znaczący sposób warstwę izolacyjną i ochronną skóry

– elastyna i kolagenaza, które zmniejszają napięcie tkanki łącznej

Oprócz tego pijawki produkują serotoninę, która działa uspokajająco, egilnę, endorfinę oraz substancję histaminopodobną, która rozszerza naczynia skórne zwiększając ukrwienie.

Wszystkie te składniki sprawiają, iż maseczka lifitingująca zawiera w 100% naturalne związki, w znacznie zwiększonej ilości niż w kremach dostępnych na rynku, co powoduje natychmiastowy efekt.

Wykorzystywane w hirudokosmetyce pijawki lekarskie hodowane są w warunkach laboratoryjnych bez kontaktu z otoczeniem. Ponadto żywione są one w kontrolowany sposób z zachowaniem zasad niezbędnej higieny, zapewniającej pacjentom pełne bezpieczeństwo.

Opis zabiegu

Aby wykonać lifting skóry twarzy i dekoltu najpierw pacjent poddaje się zabiegowi hiurdoterapii. Na dokładnie oczyszczoną skórę, przystawiane są 3 – 5 pijawek lekarskich, co dodatkowo pozytywnie wpływa na organizm.

W tym czasie krew pacjenta miesza się z leczniczymi hirudozwiązkami, tworząc skuteczną mieszankę kosmetyczną.

Następnie po upływie określonego czasu ( zazwyczaj jest to ok 60 min) lekarz nakłada na twarz i dekolt pacjenta wcześniej uzyskaną substancję składającą się z krwi i naturalnych enzymów. Maseczkę trzyma się na skórze ok 20 minut.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej wygładzona, jędrna nawilżona.

Lifiting redukuje przebarwienia oraz normalizuje funkcje życiowe skóry. W przypadku trądziku lub innych zmian skórnych stają się one zdecydowanie mniej widoczne lub zanikają.

Systematyczność wykonywania ( 1-2 razy w miesiącu) w znaczny sposób spowolni proces starzenia się skóry, zredukuje zmarszczki oraz poprawi elastyczność.

Cennik

Koszt zabiegu hirudoterapii ( 4 pijawki) – 130 zł

Koszt maseczki liftingującej – 120 zł

Łączny koszt zabiegu na twarz – 250 zł

Koszt maseczki na inne części ciała do uzgodnienia indywidualnie

Przy zakupie 5 maseczek 6 gratis !!